2020 m. liepos 5 d., sekmadienis

Tarptautiniame krepšinio turnyre Lenkijoje II – oji vieta

     

     2015 metų gruodžio 18-20 dienomis Torunėje (Lenkija) vyko tarptautinis   krepšinio turnyras „TORUNĖ-2015“. Į jį buvo pakviesti Kuršėnų SM klubo „Feniksas“ krepšininkai (treneris V.Janušauskas), pajėgiausios Lenkijos komandos, rungtyniaujančios aukščiausioje lygoje (Varšuvos ,,Jagielonka“,  Bydgoščius  ,,Novum“, Gdansko „Uks de la salle“, Volos „Kužnia koszykovki stalova“, Krokuvos „Vislos“, Torunės „Tvarde pierniki“), taip pat Vilniaus KM, rungtyniaujanti Lietuvos I divizione ir dabar užimanti II- ąją vietą. Po ilgos  kelionės, vos atvykusi  mūsų  komanda žaidė su  Bydgoščio miesto  „Novum“ komanda  ir ją įveikė 104-32. Antrąją dieną buvo  įveiktos Gdansko „Uks de la salle“ 120-32 ir Varšuvos „Jagielonka“ 78-72 komandos. Kitame pogrupyje  žaidę Vilniaus KM krepšininkai  taip pat įveikė visas Lenkijos komandas. Tad finale susitiko Kuršėnų SM „Feniksas“ ir Vilniaus KM komandos.  Nors ir parodę gražų žaidimą, palaikomi net Lenkijos sirgalių,  vis dėlto po dramatiškos kovos, paskutinėmis žaidimo minutėmis kuršėniškiai  nusileido   Vilniaus KM   komandai 67-74.I

     Iškilmingo varžybų uždarymo metu buvo renkamas simbolinis geriausiųjų penketukas, į kurį pateko mūsų krepšininkas  Linas Valackis. Komandos geriausiu žaidėju pripažintas Edvinas Daunys. Po turnyro tiek Lenkijos, tiek Vilniaus komandų treneriai gyrė mūsų  žaidėjus už pademonstruotą puikų žaidimą. Lenkijos  treneriai padėkojo Lietuvos komandoms  už suteiktas krepšnio žaidimo pamokas, kurios parodė, kad krepšinis Lietuvoje yra paties  aukščiausio lygio. 

     Torunėje, kurioje gyvena daugiau kaip 200 tūkstančių gyventojų,  ne tik rungtyniavome,  mums buvo suorganizuotos ekskursijos po šio labai gražaus miesto įžymiausias vietas. Žavėjomės jo senamiesčio architektūra, bažnyčiomis, parkais.... Mes, lietuviai, padėkojome varžybų organizatoriams už aukšto lygio  turnyrą, jų svetingumą bei nuoširdumą. 

     Už galimybę dalyvauti šiame turnyre esame dėkingi tėveliams, o ypač Edmundui Dauniui, kuris savo mikroautobusu mus  vežė, buvusiam auklėtiniui Rokui  Jankui, rėmėjams.

 

                                                                                                                                                V. Janušauskas

 

Papildoma informacija