2020 m. liepos 6 d., pirmadienis

Krepšininkų išvyka į Latviją

Lapkričio 26-27 dienomis Kuršėnų sporto mokyklos krepšininkai buvo pakviesti į turnyrą Jelgavoje. Kuršėniškių garbę gynė 1999 ir 2001 m. gimę sporto mokyklos auklėtiniai. Mūsų komanda turnyre buvo pati jauniausia. Teko varžytis su 1998-1999 m. gimusiais priešininkais. Turnyre dalyvavo 6 komandos. Dvi Latvijos (Jelgavos, Rygos), dvi Estijos (Talino, Rakverės) ir Panevėžio miestų komandos.
Komandos buvo suskirstytos į du pogrupius po tris komandas. Pirmose varžybose teko grumtis su šeimininkų komanda iš Jelgavos. Deja, po sunkios ir permainingos kovos buvo pralaimėta rezultatu 48:61. Antras rungtynes žaidėme su Talino komanda. Pagal turnyro vykdymo sistemą šias rungtynes privalėjome laimėti bent 7 taškų skirtumu, norint įgyti geresnį taškų santykį ir galimybę kovoti dėl medalių. Sužaidus pusę rungtynių, atrodė, kad galime tai padaryti. Pirmavome 5 taškais. Deja, antroji rungtynių pusė buvo palankesnė priešininkams iš Estijos. Pralaimėjome rezultatu 85:88.
Pralaimėjus dvi rungtynes beliko teisė kovoti dėl garbės (4-6 vietų). Pirmoje akistatoje laukė revanšas su Talino komanda. Nors jie ir nugalėjo mus pogrupio rungtynėse, tačiau dėl blogesnio įmestų praleistų taškų santykio užleido vietą kovoje dėl medalių Panevėžio krepšininkams.
Norėjome ir turėjome atsirevanšuoti savo priešininkams iš Estijos, tačiau nepavyko. Jie įveikė mus ir antrą kartą. Pralošėme rungtynes paskutinėmis minutėmis rezultatu 77:87. Pritrūko jėgų trečiose vėlyvo šeštadienio rungtynėse. 
Sekmadienį laukė paskutinė kova su Rygos krepšininkais. Kuršėniškiai degė noru iškovoti nors vieną pergalę šiame turnyre ir įrodyti, kad su visomis komandomis buvo galima kovoti kaip su lygiais. Galutinis rezultatas neatspindi galimybių. Pralošta rezultatu 74:85.
Nors ir pralošėme visas keturias rungtynes, džiaugiuosi, kad auklėtiniai kovojo netausodami savęs ir stengėsi iš visų jėgų.  O jaunesnieji ,,jungtinės“ komandos Jelgavoje nariai: L. Valackis, V. Kaubrė, E. Daunys, A. Auškalnis, D. Jakas įrodė, kad nė kiek nenusileidžia vyresniems. Linkiu dar geresnių jiems rezultatų ateityje.
Ačiū tėveliams ir Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklai už pagalbą sudalyvaujant turnyre.


Neformaliojo švietimo mokytojas Arnas Liulys

Papildoma informacija