2020 m. spalio 27 d., antradienis

Rekordai, medaliai ir taurės Alytuje

2020 m. liepos 17-18 dienomis Alytuje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos jaunių čempionate puikiais rezultatais, rekordais ir medaliais džiugino  Šiaulių rajoną atstovavę Kuršėnų sporto mokyklos auklėtiniai.

Meškuitiškis Rokas Vepštas šuolio į aukštį rungtyje savo asmeninį rekordą pagerino net 8 centimetrais, įveikdamas kartelę pakeltą 1,93 m aukštį. Tokį pat aukštį peršoko ir kaunietis E.Šidlauskas, bet 1,96 m aukštis nebepakluso abiem šuolininkams, todėl pagal geresnį bandymų skaičių čempiono vardą iškovojo kaunietis, o Rokui atiteko sidabrinis apdovanojimas. Antrąją varžybų dieną R.Vepštas dalyvavo šuolio su kartimi varžybose ir metė rimtą iššūkį pripažintiems šios rungties favoritams Kauno ir Vilniaus miestų atstovams. Įveiktas 3,30 m aukštis Rokui garantavo trečiąją vietą ir bronzinį apdovanojimą.

Disko ir kūjo metimo sektoriuose varžėsi Nerilė Dikšaitė. Nors jos mestas diskas šį kartą nenuskriejo rekordinės trajektorijos, bet užtikrino antrąją vietą ir sidabrinį apdovanojimą. Nerilė šiose varžybose debiutavo ir sau neįprastoje rungtyje – kūjo metime. Pirmas startas nenuvylė – pasiektas rajono jaunių rekordas! Nors prizinės vietos čia nepavyko užimti, bet pirmasis startas nuteikė optimistiškai. R. Vepštą ir N. Dikšaitę varžyboms ruošė neformaliojo švietimo mokytojas Petras Vaitkus.

Jaunių čempionato bėgimo rungtyse startavo 3 neformaliojo švietimo mokytojo Arno Lukošaičio auklėtiniai. Sidabro medalį 3000 m nuotolyje iškovojo Mikas Montvilas, o rungtyniaudamas 1500 m distancijoje Mikas užėmė aukštą ketvirtąją vietą. 1500 m bėgimo rungtyje bronzos medalį pelnė Deividas Rastokas, o 800 m nuotolyje A. Lukošaičio mokinys atbėgo šeštas. Penktąją vietą 2000 m kliūtinio bėgimo varžybose iškovojo Matas Baura.

Komandinėje įskaitoje Šiaulių rajono jaunių rinktinė pelnė trečiąją vietą.

Alytuje apdovanojimų siekė ir Lietuvos taurės varžybose rungtyniavę kūjo metikai, kurie varžėsi jaunimo ir suaugusių amžiaus grupėse. Čia Kuršėnų sporto mokyklai atstovavusi neformaliojo švietimo mokytojo P. Vaitkaus mokinė Gerda Balsevičiūtė iškovojo dvi antrųjų vietų taures, pelnytas rungtyniaujant jaunimo ir suaugusių amžiaus grupėse bei pagerino Šiaulių r. šios rungties rekordą.