2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

Žirginio sporto laimėjimai

     Žmogus ir žirgas neatsiejamas jau daugelį tūkstantmečių. Keitėsi laikai, tačiau iš žmogaus gyvenimo žirgai neišnyko. Vis labiau populiarėjo žirgų sportas. Jojimas – žirgo valdymas bei treniravimas raiteliui sėdint ant žirgo nugaros. Jodamas raitelis valdo žirgą savo kūno judesiu bei papildomo, tam specialiai pritaikyto inventoriaus pagalba. Jojimo treniruotės naudingos dviem aspektais: fiziniu ir emociniu. Betarpiškas bendravimas su žirgu leidžia atsipalaiduoti. Jojimas yra tam tikrų raumenų ir jų grupių lavinimas. Viena iš žirginio sporto rūšių yra konkūras (angl. – show jumping). Tai yra viena iš trijų olimpinių jojimo šakų. Raitelio tikslas – be klaidų ir greitai įveikti kliūtis. Lietuvoje konkūrų sportu užsiiminėjama nuo 1920 m. Pastaruoju metu ši sporto šaka sparčiai populiarėja tarp vaikų. Džiaugiamės, kad vis labiau domimasi žirginio sporto treniruotėmis, kurios vyksta Kurtuvėnų regioniniame parke įsikūrusiame žirgyne, be to, galime pasidžiaugti ir jaunųjų sportininkų pasiekimais.
Jaunosios raitelės, Karolina Vančauskaitė ir Dovilė Miežytė, kurias treniruoja žirginio sporto treneris Vytautas Martinavičius, dalyvavo eilėje varžybų ir užėmė prizines vietas.

     2017- 03- 25  s. k. „Miražas“ (Šiaulių r.) vykusiame Lietuvos konkūrų žiemos čempionato III etape
Karolina Vančauskaitė su žirgu Strėle užėmė I-ąją vietą (atvira klasė, kliūčių aukštis iki 80 cm). Dovilė Miežytė su žirgu Finėjumi taip pat laimėjo I-ąją vietą (atvira klasė, kliūčių aukštis iki 100 cm).
     2017-05-13 ir 14 dienomis s. k. „Miražas“ (Šiaulių r.) vyko Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris” ir Lietuvos asociacijos „Sportas visiems” sezono atidarymo taurės varžybos, kuriose Karolina Vančauskaitė su žirgu Strėle užėmė II-ąją vietą (atvira klasė, kliūčių aukštis – 90 cm).
     2017- 05- 20 Kurtuvėnuose (Šiaulių r.) vyko Nacionalinės ištvermės varžybos „Bubių seniūno taurė 2017“. Karolina Vančauskaitė su žirgu Strėle užėmė II-ąją vietą (12 km jojimas). Dovilė Miežytė su žirgu Hiatu užėmė II-ąją vietą (24 km jojimas).
     2017-06-10 Šiauliuose vyko Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro konkūrų taurė. Karolina Vančauskaitė su žirgu Strėle užėmė I-ąją vietą (atvira klasė, kliūčių aukštis – 80 cm).
     2017-06-17  Telšiuose vyko Nacionalinės ištvermės jojimo varžybos ”Kalvotosios Žemaitijos taurė“. Ištvermės jojimo čempionate kasmet varžosi stipriausi raiteliai. Džiaugiamės, kad jame puikiai pasirodė Karolina Vančauskaitė su žirgu Senegalu ir laimėjo I-ąją vietą bei Gadūnavo Taurę (22 km jojimas). Dovilė Miežytė su žirgu Hiatu užėmė IV-ąją vietą (46 km jojimas).
     Sveikiname jaunąsias jojikes bei jų trenerį ir linkime sėkmės kitose varžybose. Tikimės, kad dėl sėkmingų jaunųjų sportininkių pasirodymų ši sporto šaka taps dar populiaresnė.

Sonata Vančauskienė

Papildoma informacija