Lietuvos jaunučių čempionatas 22-06-30, 07-01 (291)

Penki prizininkai ir rajono pirma vieta Lietuvos jaunučių čempionate

2022 m. birželio 30 – liepos 1 dienomis Vilniaus „Vingio“ stadione vyko Lietuvos jaunučių (gimusių 2007-2008 metais) lengvosios atletikos čempionatas. Į jas susirinko gausus dalyvių būrys iš visos Lietuvos. Varžybose startavo ir Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos komanda, kuri iškovojo pirmąją vietą rajonų grupėje! Geriausiai sekėsi Arno Lukošaičio auklėtiniui Aredui Domarkui, kuris iškovojo dvi įspūdingas pergales 1500 m ir 3000 m bėgimų distancijose tarp berniukų. Kita mokytojo auklėtinė Viltė Tamošaitytė šuolio į tolį rungtyje užėmė tryliktą vietą tarp mergaičių. Trys Petro Vaitkaus auklėtiniai kopė ant nugalėtojų pakylos. Sunkiausioje rungtyje – aštunkovėje – svariai pasirodė Pijus Janušauskas, kuris dvi dienas trukusiose batalijose pagerino asmeninius rekordus 100 m, šuolio į tolį, šuolio į aukštį, rutulio stūmimo, 110 m barjerinio bėgimo rungtyse ir iškovojo sidabro medalį. Taip pat sidabriniu apdovanojimu įvertintas ir Tomos Andrijauskaitės pasiekimas disko metimo sektoriuje. Bronzos medaliu ir save, ir mokytoją nudžiugino Paulina Andrijauskaitė, kuri šuolio su kartimi rungtyje nusileido tik dviem sportininkėms iš Kauno. Kitiem dviem P.Vaitkaus auklėtiniams sėkmingiau startuoti sutrukdė varžybų įtampa: Daina Karčiauskaitė kūjo ir disko metimo rungtyse pelnė atitinkamai penktą ir septintą vietas, o pirmą kartą šalies varžybose dalyvavęs Orestas Surgautas tenkinosi vietomis antrame dešimtuke. Roberto Vališausko auklėtiniai Rugilė Pargalgauskaitė  ir Airidas Vilimas taip pat pirmą kartą startavo šalies čempionate ir jų vietos, taipogi, už pirmo dešimtuko ribos. Varžybų prizininkai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais. Aredas ir Toma išsikovojo vietas Lietuvos jaunučių rinktinėje ir po trijų savaičių dalyvaus Baltijos šalių jaunučių komandiniame čempionate Jahvyje (Estija).