IMG_4242 Large

Jubiliejinėje karatistų stovykloje – daug pramogų ir susitikimų su garsiausiais Lietuvos karatė meistrais

2023 m. birželio 7–11 dienomis Balsiuose vyko tradicinė Kuršėnų Kyokushin karatė klubo Dao vasaros stovykla, kurią jau 10-tus metus iš eilės surengė šio klubo prezidentas, treneris, pedagogas Valdemaras Mitkus. Stovykloje dalyvavo 50 Valdemaro Mitkaus auklėtinių ir keletas svečių iš kitų klubų.

Stovykla atidaryta minint Kuršėnų sporto mokyklos 50 metų jubiliejų. Dalyviams netrūko įvairių pramogų ir staigmenų kurias parengė stovyklos organizatoriai.

Kad sporto stovykla būtų ne tik pramoginė, bet ir naudinga – mokomuosius seminarus vedė garsiausi Lietuvos karatė meistrai. „Kumite“ – kontaktinių kovų seminarą vedė daugkartinis Pasaulio kiokušin ir daugkartinis Europos čempionas, pirmo dano meistras Eventas Gužauskas iš Klaipėdos „Shodan“ klubo, o technikos seminarą vedė vienas geriausių Lietuvos kata meistrų Tomas Zienius Kauno „Shori“ klubo prezidentas.

Oras buvo idealus stovyklavimui, o vieną karštą dieną stovyklą aplankė Akmenės rajono ugniagesiai gelbėtojai Vygandas Milieška ir Stasys Jokubauskas, kurie priminė, kaip reikia saugiai elgtis ir ką daryti atsitikus nelaimei, supažindino su turima įranga ir atgaivino sportininkus gaivia vandens srove įjungę ugniagesių gelbėtojų techniką. Už galimybę susitikti su gelbėtojais dėkojame jų komandos vadui Vladimirui Silvaško.

Po stovyklautojų krikštynų, visų laukė staigmena – putų šou, už kurį dėkojame Dovydui Pipirui, o už gerą nuotaiką ir profesionalias gatvės šokių pamokas Gretai Jašmantaitei.

Stovyklos metu, žinoma, vyko tradicija tapusi naktinė treniruotė.

Stovyklos pabaigoje vyko kvalifikacijos kėlimo egzaminas, kuriame V. Mitkaus auklėtinių technikos lygį patikrino egzaminatorius – Kauno „Oriens“ klubo prezidentas, penkto dano meistras Vytautas Kalvaitis. Egzaminatoriaus nuomone visi 35 laikę egzaminą sportininkai buvo labai gerai paruošti ir jiems buvo įteikti sertifikatai, kurie suteikta galimybė užsirišti aukštesnę kvalifikaciją reiškiančius diržus.

Oranžinius diržus (10 kyu) išlaikė: Martynas Norkus ir Neilas Rudžinskas. Mėlynas juoseteles (9 kyu) išlaikė: Arijus Andruška, Eduardas Bagdonas, Benas Batalauskas, Aurelija Bernotaitė, Digna Budreckytė, Ignas Giržadas, Faustas Jankauskis, Emilija Jogaudaitė, Herkus Pugačius, Matas Šimonauskas ir Rokas Šmiganovskis. Mėlynus diržus (8 kyu) išlaikė: Brigita Jankauskaitė, Ieva Kudinova, Austėja Petrauskaitė ir Ąžuolas Stučinskas. Geltonas juosteles (7 kyu) išlaikė: Gustė Dambrauskaitė, Urtė Gedaminskaitė, Kristupas Gedaminskas, Domantas Geštautas, Kristupas Gudavičius, Emilijus Jakas, Leonardas Jocas, Kamilė Jurkonytė, Pijus Mitkus, Kristupas Nakas, Kevinas Norvaišas Emilijus Petrauskas ir Ugnius Teresas. Geltonus, kovinius diržus (6 kyu) išlaikė: Viltė Albrikaitė, Dominykas Lengvenis, Jokūbas Lukšas, Domas Šmiganovskis ir Lukas Steponavičius.

Po egzamino visa klubo bendruomenė susirinko į Balsiuose vykstančią stovyklą, kur buvo skatinami aktyviai fiziškai leisti laisvalaikį, žaisti įvairius sportinius žaidimus, plaukioti baidarėmis ir kt.

Stovyklos uždarymo metu sulaukta ypatingo svečio, kilusio iš Kuršėnų, – buvusio karatė klubo „Dao“ sportininko, šiuo metu gyvenančio Kaune ir sportuojančio „Kudo“ karatė stilių Viliaus Tarasevičiaus. Vilius prieš kelias savaites Japonijoje vykusiame čempionate tapo šios sporto šakos Pasaulio vicečempionu. Garsus sportininkas ne tik pasidalino įspūdžiais ir patirtimi, bet ir parodė iškovotą pasaulio čempionate įspūdingą trofėjų. Stovykla užbaigta nuostabiu fejerverku.

Dalis stovyklos išlaidų padengta panaudojus Šiaulių rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto rėmimo programos skirtos fizinio aktyvumo skatinimui lėšas. Ačiū „Balsių stovyklos“ vadovui Aloyzui Jarošaičiui už suteiktas idealias sąlygas sportui ir laisvalaikiui. Taip pat visiems prisidėjusiems ir atvykusiems. Tikėtina, kad ir kitais metais tradicijas tęsiantis klubas Dao suorganizuos dar vieną įsimintiną stovyklą.

 

Kuršėnų Kyokushin karatė klubo Dao informacija ir nuotraukos

 

Comments are closed.