Kuršėnų komanda

Istorinis rezultatas, kuršėniškiai treti – Lietuvos kiokušin karatė moksleivių taurės varžybose

Spalio 29 dieną, Kėdainiuose įvyko Lietuvos moksleivių kiokušin karatė taurės varžybos, kurios kuršėniškiams tapo istorinėmis. Lietuvos kiokušin karatė federacijos (LKKF) organizuojamose varžybose tik 2001 metais Kuršėnų komandai pavyko iškovoti 3 komandinę vietą – Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionate. Prireikė virš 20 metų, kad rezultatas būtų pakartotas ir ne daug trūko, kad būtų pagerintas. Mažo miesto komanda rikiuodavosi stipriausiųjų aštuntuke ar net penketuke ir atrodė, kad aukštesnio rezultato pasiekti neįmanoma, dėl mažo dalyvių skaičiaus, lyginant su didžiųjų miestų gausiomis ir labai stipriomis komandomis.

Šiemet Lietuvos moksleivių taurėje varžėsi virš 700 vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupių sportininkų iš 39 Lietuvos kiokušin karatė klubų. Tarp jų dalyvavo 11 Valdemaro Mitkaus treniruojamų Kuršėnų sporto mokyklos ir kiokušin karatė klubo „Dao“ auklėtinių iš kurių net 8 tapo savo kategorijų čempionais: Gabija Vitkevičiūtė, Aronas Pranauskas, Ieva Pieškutė, Teodora Kaveckaitė, Šarūnas Neverdauskas, Kipras Mintauskas, Tauras Pugačius ir Radvilas Lukšas. Antras vietas iškovojo Vakaris Kaveckas ir Armandas Mickevičius, o trečią vietą užėmė Patricija Leščinskaitė. Tiek pat čempionų ir daugiau kitų prizinių vietų užėmusi „Energijos smūgis“ komanda iš Trakų iškovojo antrąją vietą, o stipriausiais jau 14 metus iš eilės tapo vienas iš didžiausių karatė klubų Lietuvoje – „Shodan“.

Kuršėniškiai aktyviai dalyvavo ant tatamių ne tik kaip kovotojai, bet ir eilinį kartą padėjo LKKF pravesti vienas iš didžiausių varžybų Lietuvoje teisėjaujant. Tatamių teisėjais ir referiais dirbo Valdemaras Mitkus, Marius Fokas ir Julius Simonovičius. Vienoms varžyboms pasibaigus laukia kitos – lapkričio 4-5 Bulgarijoje, Sofijos mieste vyks, Europos U-16, U-18 ir U-20 karatė čempionatas, kuriame Lietuvos ir Šiaulių rajono garbę gins V. Mitkaus auklėtiniai Vidmantė Petrulionytė ir Julius Simonovičius, linkime kuršėniškiams ir visai Lietuvos rinktinei sėkmės.

Comments are closed.