20230127_190924

RKL apžvalga

Tęsiasi reguliarusis Lietuvos regionų krepšinio lygos A diviziono sezonas, kuriame rungtyniauja Šiaulių r. „Kuršėnų SM – Grafu furniture‘ komanda. Ypač sėkmingas mūsų komandai buvo praėjęs savaitgalis.

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (8-10) namų aikštelėje rezultatu 87:84 (25:27, 16:20, 20:20, 26:17) išplėšė pergalę kovoje su Tauragės „Taurage“ (12-6). Ši paskutinę akimirką pelnyta pergalė leido „Grafų Furniture“ ekipai turnyrinėje lentelėje aplenkti Akmenės r. „Patriots“ komandą ir pakilti į 10 poziciją.

Sėkmingesnė rungtynių pradžia suteikė kuršėniškiams ankstyvą pranašumą (15:8), bet „Tauragė“ epizodu 0:13 greitai perėmė situacijos kontrolę. Į priekį išsiveržusių tauragiškių persvara antrojo kėlinio pabaigoje jau siekė 12 taškų (35:47), bet po ilgosios pertraukos „Grafų Furniture“ krepšininkai neprarado vilties ir atkakliai kovodami vijosi varžovus.

Beveik 20 minučių trukęs Kuršėnų komandos sugrįžimas buvo sėkmingas – ketvirtojo kėlinio paskutiniąją minutę Kajaus Leliuko baudos metimas išlygino rezultatą (84:84). Finalinėje atakoje Aurelijus Jančenko smeigė pergalingą tritaškį, ir „Grafų Furniture“ triumfavo.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė Kajus Leliukas. 22 taškus (9/13 dvit., 0/5 trit., 4/5 baud.) per 34 minutes pelnęs krepšininkas taip pat atkovojo net 11 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Į „Tauragės“ sąskaitą net 35 taškus įrašė Edgaras Stanionis (7/14 dvit., 4/9 trit., 9/9 baud.), per 34 minutes taip pat atkovojęs 8 kamuolius ir susižėręs 35 naudingumo balus.

Kauno „Žalgiris-3“ (4-15) namuose rezultatu 82:84 (21:20, 10:17, 21:28, 30:19) pralaimėjo Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ krepšininkams (4-13). Kauno komanda po šio savaitgalio nukrito į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

Net 15 minučių komandos kovojo taškas į tašką, kol „Grafų Furniture“ sugebėjo įgyti kiek rimtesnę  persvarą (29:35). Įsibėgėję kuršėniškiai po ilgosios pertraukos tempo nemažino ir per 8 minutes skirtumą padidino iki 19 taškų (44:63).

Žalgiriečiai pademonstravo nepalaužiamą dvasią ir ketvirtajame kėlinyje pradėjo sparčiai mažinti atsilikimą. Likus kiek daugiau nei minutei komandas teskyrė 2 taškai (76:78), ir užvirė kova dėl pergalės. Tiksint paskutinėms sekundėms „Žalgirio-3“ Kristupas Kepežinskas mėgino dvitaškiu išplėšti pratęsimą, tačiau nesėkmingai.

Kauno „Žalgirio-3“ ekipoje geriausiai pasirodė Vytautas Žygas, per 33 minutes pelnęs 31 tašką (5/7 dvit., 6/10 trit., 3/5 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 29 naudingumo balus.

„Grafų Furniture“ komandoje naudingiausias buvo Kajus Leliukas. Žaidėjas per 33 minutes pelnė 22 taškus (6/9 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.