Julius Valdemaras Titas

Kuršėniškiai iškovojo kelialapius į Europos kiokušin karatė čempionatą Valensijoje

Vasario 24-25 dienomis Kėdainių arenoje vyko Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų kiokušin karatė čempionatai. Jų metu paaiškėjo 2024 m. Lietuvos kiokušin karatė rinktinės nariai ir kandidatai, tarp kurių ir sporto klubo „Dao“ kovotojai.

Pirmąją dieną kovėsi jaunių amžiaus grupės (U-18) sportininkai. Geriausiai iš Valdemaro Mitkaus treniruojamų auklėtinių pasirodė Titas Černiauskas. Titas įtikinamai laimėjo visas 4 kovas ir tapo 70-75 kg svorio kategorijos nugalėtoju bei užsitikrino vietą Lietuvos rinktinėje. Tai reiškia, kad gegužės 24 dieną jis vyks dalyvauti į Europos čempionatą Valensijoje (Ispanija).

Drauge su Titu Černiausku į Europos čempionatą vyks ir Julius Simonovičius, kuris pačioje sunkiausioje svorio kategorijoje virš 80 kg finalinėje kovoje nusileido labai pajėgiam kovotojui iš Kauno ir užėmė antrąją vietą.

Taip pat pagirtinai kovojo Deimantas Lukoševičius (60-65 kg svorio kategorijoje), tačiau patirties stoka perspektyviam kovotojui sutrukdė įveikti atrankines kovas dėl kelialapio į Europos čempionatą Valensijoje.

Antrąją dieną vyko suaugusių čempionatas, kuriame dalyvavo visas Lietuvos kiokušin karatė kovotojų elitas – pasaulio čempionai, daugkartiniai Europos čempionai ir prizininkai. Po labai ilgos pertraukos suaugusių čempionate vėl kovojo ir „Dao“ klubo atstovas. Suaugusiųjų čempionate debiutavo 18-metis kuršėniškis Vakaris Kaveckas. Tačiau svorio kategorijoje iki 70 kg Vakariui nepavyko įveikti Tado Sirtauto iš Kauno „Osu“ klubo ir kovoti dėl medalio. Jaunajam kuršėniškiui, perspektyviam kovotojui Vakariui Kaveckui dar viskas prieš akis ir jis turės galimybę dar šį pavasarį kovoti dėl vietos jaunimo iki 20 metų rinktinėje.

Klubo „Dao“ vadovas Valdemaras Mitkus labai džiaugiasi pasiektais rezultatais ir pademonstruotu sportininkų kovingumu – pagaliau pasimatė ilgamečio darbo rezultatai.

„Dao“ sportininkai pasiryžę ir toliau kovoti dėl vietos Lietuvos rinktinėje ir kelialapių į Europos čempionatą. Sportininkai labai laukia jaunučių iki 16 metų ir jaunimo iki 20 metų čempionatų, kuriuose taip pat turėtų būti iškovotos vietos Lietuvos rinktinėje.

Labai džiugina ir tai, kad vieną mažiausių karatė klubų Lietuvoje – Kuršėnų kiokušin karatė klubą „Dao“ – atstovavo daugiausiai – net 3 tarptautinės kategorijos teisėjai: Vygandas Milieška, Marius Fokas ir klubo vadovas Valdemaras Mitkus. 

Valdemaras Mitkus taip pat yra vienas iš Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktinės trenerių.

Daugiau nei 30 metų gyvuojantis klubas „Dao“ yra labai svarbi vienos stipriausių pasaulyje sporto federacijos dalis, o Kuršėnuose puoselėjamos gilios kiokušin karatė tradicijos.

Džiugu, kad klubui „Dao“ kokybiškai įgyvendinant neformaliojo švietimo programas ir bendradarbiaujant su Kuršėnų sporto mokykla bei Šiaulių rajono savivaldybe sukurta puiki infrastruktūra. Jos dėka ne tik skatinamas vaikų užimtumas Šiaulių rajone, tačiau tai daroma labai kokybiškai ir paruošiami puikūs sportininkai, gebantys atstovauti mūsų šalį Europos čempionatuose. 

Comments are closed.